Subiektywny fotolog łódzki
Blog > Komentarze do wpisu

Browar

Nieopodal rzeki Łódki od ponad 140 lat stoi piękny browar.

Browary Łódzkie

Do dziś produkuje złoty trunek w wielu odmianach.

Mocne Łódzkie

Na wrotach wciąż tkwią inicjały założyciela browaru - Karola Anstadta, przypominając o historii tego miejsca.

Karol Anstadt

Wydawałoby się, że niemal półtora wieku historii warzenia piwa w tym miejscu to doskonałe tło do stworzenia muzeum browarnictwa, lub chociażby jego namiastki, pozwalającej turyście na przekroczenie murów tego ciekawego zabytkowego budynku.
Niestety, brama z inicjałami KA jest od dawna zamknięta, sklep firmowy ulokowano na tyłach w słabo uczęszczanym miejscu (choć może wygodnym dla bywalców parku Helenowskiego), a marka Browary Łódzkie jest raczej kojarzona z tanim piwem z supermarketu niż z ciekawym lokalnym wyrobem piwowarskim. Reklama - poza kilkoma sklepami firmowymi rozsianymi po mieście - chyba nie istnieje. Tak oto zaprzepaszczany jest ogromny potencjał tego miejsca.

I na koniec tego płakliwego wpisu mała ciekawostka - mimo dekoncentrującego awangardowego umaszczenia elewacji widać wyraźnie, że w budynku przy zamkniętej bramie (zapewne niegdyś stróżówce) drzwi trzymają nieco inny poziom niż okna - czyżby miały dopasowywać się do znajdującego się tuż obok dna dolinki, tak malowniczo kształtującej ten fragment ulicy Pomorskiej?

angles
czwartek, 08 stycznia 2009, brite

Polecane wpisy

  • Makijaż

    Makijaż potrzebny od zaraz .

  • Miasto znika

    Poprzedni wpis pokazywał, jak doskonale można wykorzystać stare mury jednego z ważniejszych łódzkich kompleksów fabrycznych. Wystarczy jednak przejść na drugą s

  • Biała Fabryka

    Biała Fabryka Ludwika Geyera , mieszcząca Centralne Muzeum Włókiennictwa , znana zazwyczaj z tradycyjnych pocztówkowych obrazków (jak ten autorstwa snakeeyes)

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Rafał, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/01/14 13:47:06
Ten browar wygląda jak melina. Ach strach pić szlachetny wyrób z tego miejsca ...

Grupa Pewnych Osób
Add to Google
zycie w zdjeciach...