Subiektywny fotolog łódzki
Kategorie: Wszystkie | Miejsca | Ulice | Wydarzenia | inne
RSS
czwartek, 08 stycznia 2009
Nieopodal rzeki Łódki od ponad 140 lat stoi piękny browar.

Browary Łódzkie

Do dziś produkuje złoty trunek w wielu odmianach.

Mocne Łódzkie

Na wrotach wciąż tkwią inicjały założyciela browaru - Karola Anstadta, przypominając o historii tego miejsca.

Karol Anstadt

Wydawałoby się, że niemal półtora wieku historii warzenia piwa w tym miejscu to doskonałe tło do stworzenia muzeum browarnictwa, lub chociażby jego namiastki, pozwalającej turyście na przekroczenie murów tego ciekawego zabytkowego budynku.
Niestety, brama z inicjałami KA jest od dawna zamknięta, sklep firmowy ulokowano na tyłach w słabo uczęszczanym miejscu (choć może wygodnym dla bywalców parku Helenowskiego), a marka Browary Łódzkie jest raczej kojarzona z tanim piwem z supermarketu niż z ciekawym lokalnym wyrobem piwowarskim. Reklama - poza kilkoma sklepami firmowymi rozsianymi po mieście - chyba nie istnieje. Tak oto zaprzepaszczany jest ogromny potencjał tego miejsca.

I na koniec tego płakliwego wpisu mała ciekawostka - mimo dekoncentrującego awangardowego umaszczenia elewacji widać wyraźnie, że w budynku przy zamkniętej bramie (zapewne niegdyś stróżówce) drzwi trzymają nieco inny poziom niż okna - czyżby miały dopasowywać się do znajdującego się tuż obok dna dolinki, tak malowniczo kształtującej ten fragment ulicy Pomorskiej?

angles
niedziela, 04 stycznia 2009
Hilary Majewski był architektem Miasta przez 20 lat. W tym czasie według jego i jemu przypisywanych projektów powstały dziesiątki najwspanialszych budynków w Mieście.
Dom, który wybudował dla siebie przy ul. Kamiennej jest rejestrowym zabytkiem od grubo ponad 30 lat. Jak miasto dba o dom swojego najznamienitszego architekta, widać na załączonych obrazkach.
 
Hilary Majewski

Hilary Majewski
Zakładki:
01 Tu klikać
02 Tu pstrykać
03 Strony
04 Grupy Wsparcia
05 Miasta z jeszcze innej beczki
Europejska Stolica Kultury 2016
Łódzkie Blogi
Ważne sprawy

Grupa Pewnych Osób
Add to Google
zycie w zdjeciach...